Jogszabályok
Útmutatók, segédletek
Tudásbázisok
Ajánlások
Linkek a témában:
Közhasznúság - kalkulátorral
Az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény hatályba lépésével sokakban felmerül a kérdés, hogy szervezetük a későbbiekben, az új szabályozás alapján megszerezheti-e a közhasznú minősítést, vagy, hogy szervezetük, amely a korábbi szabályok szerint közhasznú volt, megtarthatja-e jogállását?
Útmutató az új civil törvény alkalmazásához
Gyakorlati útmutató az új civil törvényhez és egyéb a civilekre vonatkozó törvény alkalmazásához. Az útmutató egyszerű kérdés-válaszok formájában a szervezetek alapításától a megszüntetésükig számos témát lefed, mégis lehet, hogy van ami kimaradt, ezért az oldalon további kérdéseket, ötleteket is várunk! (az útmutatót az Ökotárs Alapítvány Civil Társ Programirodája készített)
Civil szervezetek: egyesületek, köztestületek, (köz)alapítványok adózásának alapvető szabályai 2014.
JÁMBOR &TÓTH Ügyvédi Iroda
Irodánk civil jogi területen nyújt jogi szolgáltatást: egyesület, alapítvány, bírósági eljárások, civil jogi környezet, közhasznúság, alapítás, módosítás, SZJA 1%, közhasznúsági jelentés, civil törvény, adózás. civil peres ügyvitel, pályázatok és projektek jogi kérdései, szerződések véleményezése, szerkesztése, támogatási szerződések, civil szervezet működtetésével kapcsolatos kérdések
Egyesület, alapítvány, szakszervzet | Ügyvéd - Győr
Dr. Keserű Barna Arnold győri ügyvéd nagy tapasztalattal rendelkezik egyesületek, alapítványok és szakszervezetek létrehozásában, vagy a már létező civil szervezetek módosítására irányuló változásbejegyzési eljárásokban. Bízza megfelelő szakemberre a civil szervezetével kapcsolatos ügyeket.
Meghatározás
„A civil társadalom eszméje kritikai utópia. Mind a keleti, mind a nyugati társadalmakat saját eszméikkel szembesíti.' (Konrád György: Az autonómia kísértése.) Tematikus lap a civil társadalomról.